czwartek, 26 września 2013

rzemieniowych ciąg dalszy

Brązowy rzemień z przekładką koralikową, którą można obracać wokół własnej osi i zmianiać widoczną na nadgarstku część. Tradycyjnie już projekt, dobranie kolorystyczne koralików oraz wykonanie autorstwa Jacka. Zdjęcia nie oddają uroku tej bransoletki w sumie dość eleganckiej. W odróżnieniu od tej na czerwonym rzemieniu (bardziej "sportowej"), ta bransoletka jest już bardziej zobowiązująca. Ale to tylko moje, bądź co bądź, skromne zdanie :-)

Pozdrawiam serdecznie wszystkich tu zaglądających!!!

czwartek, 19 września 2013

A co mi tam

Zaszaleję i zamieszczę jeszcze jeden post - bransoletka z payotową przekładką zaprojektowaną i wykonaną przez Jacka. Po raz pierwszy na czerwonym rzemieniu - wyszła bardzo efektowna, a jednocześnie niezobowiązująca. Po raz pierwszy również na przekładce pojawiły się koraliki w dwóch rozmiarach - co zmieniło płaską do tej pory fakturę przekładki. Nie powiem, zaskoczył mnie mężulo tym projektem ;-)


Potrójna z kulkami Shamballa

W pierwotnym zamyśle te trzy bransoletki miały funcjonować osobno. Jednak znajoma poprosiła o połączenie ich w jedną "całość". Udało się znaleźć Shamballowe kulki dokładnie w kolorach szydełkowych sznurków.
Toho 11o Silver-Lined Frosted Dark Sapphire
Toho 11o Silver-Lined Teal
Toho 11o Silver-Lined Aquamarine

wtorek, 17 września 2013

Kolczyczki

Kolczyki - kuleczki z 15-tek stały się moją pasją. Oplatam nimi 8 mm koraliki i wychodzą piękne i równiótkie.  Normalnie do zjedzenia :-)

poniedziałek, 16 września 2013

Topazy w trzech odsłonach

Raz jeszcze w temacie brązów - powrót do jednokolorowych sznurów przestopniowanych tym razem w topazach. W sam raz na jesienną aurę.
Toho 11o Silver-Lined Frosed Lt Topaz
Toho 11o Silver-Lined Frosted Topaz
Toho 11o Silver-Lined Frosted Smoky Topaz
P.S. Witam serdecznie nowe osoby obserwujące blog :-)

wtorek, 10 września 2013

Pierwsze brązy

I jeszcze jedna gąsieniczka już w jesiennych brązach, no i przepięknym malutkim pozłacanym piesekiem ze sklepu Beads.pl


Broszka

Kamea tym razem jako broszka w rzadko u nas widzianym hafcie koralikowym, którego zeszłej zimy uczyła mnie Tauriel na warszatach w Pracowni Kreska. Bardzo fajne zajęcia. Serdecznie polecam. Szkoda, że nie mam zbyt dużo czasu na haftowanie, bo wykonane tą techniką przedmioty są niezwykłe i bardzo efektowne...

poniedziałek, 9 września 2013

Nadrabiamy zaległości

Z początkiem roku szkolnego, pojawiły się nowe obowiązki i to nie tylko naszym dziewczynkom w szkole, nam w związku z tym również :-(  Stąd nasza nieobecność na blogu, ale teraz plecaki już spakowane, a dzieci słodko śpią, więc szybciutko podganiamy. Pierwsza propozycja to kolejna rzemieniowa bransoletka zaprojektowana, wypleciona i złożona przez Jacka na specjalne zamówienie.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
A to już moja propozycja: komplet kryształków Svarowskiego w otoczeniu Magatamy - wg instrukcji Extrano "Florid Rivoli". Bardzo efektowne, choć w moim wydaniu kolorystycznym wyszły nieco ślubnie. No i Magatamki mało widoczne, bo SL Crystal. Każdy inny koralik w tym miejscu byłby bardziej widoczny. Z pewnością wykorzystam ten wzór przy kolejnej okazji z innym kryształkiem i Magatamą w innych kolorach.


czwartek, 5 września 2013

logo

Doczekałam się! Od pewnego czasu męczyłam Jacka o zaprojektowanie znaku graficznego dla naszego bloga. I oto jest: